Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları / 5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Şeyma BENLİ tarafından 142 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Gülşah BOSTAN tarafından yapılmış.

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

3. Hz. Hud’a (a.s.) inanmayan insanların başına neler geldi? Aşağıya yazınız.

  • Cevap:  Hz.hud (a.s) ‘a inanmayan ve onu reddeden kavmi Allahü Teala tarafından helak edilmişlerdir ve hepsi cehenneme gönderilmiştir. Geride isimlerinden başka hiçbir şey kalmamıştır.Hud (a.s ) kavmi neredeyse dünya üzerindeki bütün nimetlere ve güce sahiptiler. Ancak değerini bilmediler. Bu güç ve nimetler onları şımartmış ve hiç yenilmeyeceklerini düşünmeye başlamışlardı. Artık Allahı inkar ediyorlar ve birebir şirk koşuyorlardi. Allah kulluk yapmayı kabul etmiyor peygamberini reddediyorlardi.

4. Hz. Hud (a.s.) ile ilgili kıssayı kısaca özetleyiniz.

  • CevapAd kavmi ismi Kur’an’da geçmektedir. Helak edilen kavimlerden bir tanesidir. Günümüzde Arap yarımadasında bulunan Umman bölgesinde yaşadıkları tahmin edilmektedir.Ad kavmi, Hz. Nuh’un soyundan gelen bir kavimdir. Bolluk ve refah içinde yaşayan toplum Irem adında bir kent inşa etmiştir. Dünya’nın dönemindeki en güzel şehirlerinden biri olarak görülmektedir. Bolluk, ferah ve düştükleri dünyevi zevkler ile fitne ve fesada düşmüşler, dinlerinden kopmuşlardır. Putlara tapmaya başlamışlardır.

5. Hz. Hud (a.s.) kıssasından çıkardığınız dersleri aşağıya yazınız.

  • Cevap: Söz dinlemek gerektiği
  • Kimseyi küçümsememek ve kimse ile dalga geçmek gerektiği
75
like
49
love
10
haha
19
wow
16
sad
20
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir