Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf Netbil Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı / 5. Sınıf Netbil Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı Sayfa 117 Cevabı
5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Netbil Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Netbil Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı Sayfa 117 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


5. Sınıf Netbil Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı Sayfa 117 Cevabı

Çevrenizde askere gidenler nasıl uğurlanmaktadır?

Benim çevremde askere gidenler;

  • Davul ve zurnalarla,
  • Halaylarla,
  • Kına yakılarak,
  • Dualarla uğurlanır.

Askerlik yapmak, kanunen bir vatandaşlık görevi, geleneklerimiz ve ahlaki değerleri­miz açısından da vatan borcudur. Vatanımızın, milletimizin iç ve dış düşmanlara karşı korunması için askerliğe önem vermek gerekmektedir. Askerlik görevini yerine getirmek aynı zamanda da dinî bir sorumluluktur.

Atatürk de konuşmalarında ordumuzu öven ve askerliğin önemini belirten sözler söy­lemiştir.

Askerliğe önem verilmemesi, ülkenin güvenliğine yeterli özenin gös­terilmemesi ne gibi olumsuzluklara yol açabilir? Tartışınız.

Bu vatan uğruna milyonlarca şehit verdik. Pek çok savaş yaptık ve bunları hepsini kazandık. Atatürk gibi bir lideri Allah Türk milletine verdi ve biz onun sayesinde özgür ve bağımsız bir ülkede yaşıyoruz.

Askerliğe önem verilmemesi çok büyük bir günahtır bence. Şehitlerimizi düşünerek askerliğe gereken önemi vermeliyiz. Onların bize emanet ettiği vatan topraklarını kanımızın son damlasına kadar korumalıyız.

Askerliğe önem verilmemesi güvenlik açısından da pek çok açıklar yaratabilir. Her Türk vatandaşı vatanını koruyabilmek için askerlik görevini yapmak zorundadır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir