Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf Dikey Yayıncılık Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 20 Cevabı

5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 20 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 20 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bekir PINARBAŞI tarafından 127 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 20 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: Allah’ın (c.c.) her şeyi bildiğine, gördüğüne ve işittiğine inanan bir insan, nelere dikkat eder ve nasıl yaşar? Arkadaşlarınızla konuşunuz. Ulaştığınız sonuçları aşağıya yazınız.
Neleri yapar? Davranışlarına dikkat eder,
Yoksullara yardım eder., Yaşlılara yardım eder, paylaşımcı olur, iyiliği bir yaşam modeli haline getirir.
Neleri yapmaz?
Başkasına zarar vermez…….Her şeyi bilen yaradan olduğu için yalan söylemez içten pazarlıklı olmaz.  Kimseyi incitmez, haram yemez, hırsızlık yapmaz, kötülük yapmaz.

  • Cevap:
  • Neleri yapar?  Yaşlılara yardım eder, paylaşımcı olur, iyiliği bir yaşam modeli haline getirir. 
  • Neleri yapmaz? Her şeyi bilen yaradan olduğu için yalan söylemez içten pazarlıklı olmaz.  Kimseyi incitmez, haram yemez, hırsızlık yapmaz, kötülük yapmaz.
32
like
71
love
11
haha
10
wow
12
sad
24
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir