Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf Dikey Yayıncılık Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bekir PINARBAŞI tarafından 127 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: 13. Hz. Davud (a.s.) hakkında aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
A. Bir gün oruç tutar, bir gün tutmazdı.
B. Mekke’de doğmuş ve orada yaşamıştır.
C. Demiri eritip zırh yapma sanatını öğrenmiştir.
D. Kendisine Zebur adlı ilahi kitap verilmiştir.

  • Cevap: B

14. Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerleri, verilen ifadelerle doğru bir şekilde tamamlayınız

müstehap-teravih-mahya-fitre-mukabele-hatim-tekne orucu

• Genellikle cami ve mescitlerde, Kur’an’ı güzel okuyan bir kimsenin Kur’an’ı okumasına ve diğer kişilerin de okunan Kur’an’ı takip etmesine…………...mukabele…………………….denir.
• Ramazan ayı boyunca camilerde veya evlerde toplanan Müslümanlar, Kur’an’dan her gün bir cüz okurlar. Ramazan ayı sonunda da Kur’an’ı baştan sona okuyup bitirmiş olurlar. Buna…….hatim….…………..denir.
• Dinimizin yapılmasını hoş gördüğü, tavsiye ettiği ama zorunlu kılmadığı iş ve davranışlara …………..müstehap……………….denir.
• …………....fitre…….…………………, gücü yeten Müslümanların, sağlıklı olmalarının bir şükrü olarak ramazan ayının sonuna kadar fakirlere vermekle yükümlü oldukları sadakadır.
• ……………….vitir…………namazı, ramazan ayında, yatsı namazından sonra kılınan sünnet bir namazdır.
• Birden çok minaresi bulunan camilerde, özellikle ramazan aylarında, minareler arasına yazılan dinî içerikli ve ışıklı yazıya……………..mahya.……………..denilmektedir.
• Ramazan ayında büyüklere özenen çocukların, sabahtan öğlene kadar ya da öğleden akşama kadar veya daha kısa bir süre için oruç tutmalarına …...tekne orucu………..denir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir