Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
5. Sınıf Dikey Yayıncılık Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı

5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bekir PINARBAŞI tarafından 127 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

5. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: Sizce Peygamberimizi (s.a.v.) örnek alan bir baba, çocuklarına nasıl davranmalıdır? Verilen örnekten de yararlanarak aşağıdaki şemaya yazınız.

 • Cevap:  Efendimizi örnek alan bir baba çocuklarına karşı şu şekilde davranmalıdır;Babalar, çocuklarına karşı anlayışlı olmalıdır.
  Babalar, çocuklarını çok sevmelidir.
  Çocuklarının fikirlerine öner vermelidir.
  Onlara karşı merhametli olmalıdır.
  Çocuklarını ihtiyaçlarını temiz etmelidir.
  Onlarla yeri geldiğinde arkadaş gibi olmalıdır.

Peygamberimizin (s.a.v.) torunlarından hangilerinin adını biliyorsunuz?

 • Cevap:  Peygamber Efendimizin torunlarından Hz. Fatıma ve Hz. Ali’nin evlatları olan Hasan (r.a.) ve Hüseyin’i (r.a.) biliyorum. Efendimiz bu iki torunu hakkında şöyle buyurmuştur;Ebu Hureyre (r.a.) ise Peygamberimizin (s.a.v.), torunları hakkında şöyle dediğini belirtir: “Hasan ve Hüseyin’i seven, muhakkak ki beni sevmiş olur. Onlara buğz eden, muhakkak ki bana buğz etmiş olur.”
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close