Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 170

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 170 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 170

Ormanlık alanlarda doğal ortamda yetişen, genellikle ilaç sanayisi, başta olmak üzere kimya, boya, kozmetik gibi birçok alanda ham madde olarak kullanılan defneden, bu yıl orman köylülerinin 1 milyon TL civarında gelir elde ettiği bildirildi. Adana Orman Bölge Müdürü, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, odun dışı orman ürünlerinde Türkiye’nin önemli potansiyele sahip olduğunu söyledi. Toplandıktan sonra İzmir’e gönderilen ve buradan da Avrupa ve ABD’ye ihraç edilen defne yaprağının üretiminde Türkiye’nin dünyada ilk sırada yer aldığını anlatan Bölge Müdürü, defnenin başta ilaç sanayisi olmak üzere gıda, kimya, boya ve kozmetik gibi birçok alanda ham madde olarak değerlendirildiğini kaydetti.

Köylüler Adana’nın hangi ürününü ekonomiye kazandırmıştır? Bunu yaparken Adana’nın hangi coğrafi özelliğinden faydalanmışlardır?

  • Cevap: Defne yi kazandırmışlardır. Adana’nın ormanlık alanlarında toplanan defne Adana’da bol bulunduğu için köylüler bunu ekonomiye kazandırmışlardır.

Sizce Arap turistler neden Karadeniz’i tercih etmiş olabilirler?

  • Cevap: Çünkü Araplar sıcaktan kaçmaktadırlar. Karadeniz Bölgemiz her daim serin olduğu için Araplar da hem ormanlık hem de serinlik istedikleri için buralara gelmektedirler.

5. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 170 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!