Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1.Ceren doğum günü partisinde misafirleri için fındık, fıstık, leblebi ve bademden oluşan 10 kâse kuru yemiş hazırlayacaktır. Bunun için  3 tam 3/4 kase fındık, 3 tam 1/2  kâse fıstık ve leblebi kullanıyor. Ceren’in kaç kâse badem kullanacağını bulunuz.

2. Esra, ailesine elmalı kek yaparak keki sekiz eş parçaya bölmüştür. Babası kekin 1/4 ini,annesi 1/8 ini ablası 3 parçasını yemiştir. Kalanını da Esra yediğine göre, Esra kekin kaçta kaçını yemiştir?

3. Bir okuldaki 980 öğrencinin 2/7  si otobüs ile 1/4  i bisiklet ile kalanları ise yürüyerek okula gitmektedir.Yürüyerek okula giden öğrencilerin sayısını bulunuz.

4. Ceyda, hikâye kitaplarını okumayı sevmektedir. Yeni aldığı hikâye kitabının önce 2/5 sini, sonra 1/3 ini okuyor. Geriye okunmamış 28 sayfası kaldığına göre Ceyda’nın hikâye kitabının kaç sayfa  olduğunu bulunuz.

5. Mine’nin evine akşam yemeği için misafir gelecektir. Bu nedenle Mine limon soslu puding yapmak
istiyor. Ancak 4 kişilik bir tarif bulamadığı için 8 kişilik tarifteki malzemenin yarısını kullanmaya karar veriyor. 8 kişilik tarife göre  1 tam 1/ 3  fincan kuru üzüm ,  1/5 fincan limon suyu ve 4 tam 1/2  fincan süt gerek-
3 5 2
mektedir. Mine’nin yapacağı tatlı için verilen malzemelerden kaçar fincan kullanacağını hesaplayınız.

6. Burak odasını boyamak için  1/7  teneke beyaz boya ile yarım teneke mavi boyayı karıştırıyor. Burak’ın kaç teneke boya kullandığını bulunuz..

7.Temel, satın aldığı 24 tane dosya kâğıdının  1/4  ini kullanıyor.Geriye kaç tane kâğıt kaldığını bulunuz.

8. Ceren ve Ceyda’nın toplam 15 tane oyuncak bebeği vardır. Bu bebeklerin 3/5 ünün saçları kahverengi olduğuna göre saç rengi kahverengi olmayan kaç tane bebek vardır?

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 1 34 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

4 Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close