Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 137 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 137 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 137 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

8. Aşağıdaki çarpma işlemlerinin sonuçlarını bulunuz.

9. Aşağıdaki çarpma işlemlerini yaparak sonuçlarını en sade şekilde yazınız.

10. Aşağıdaki işlemlerin sonuçlarını bulunuz.

11.Alanı 12 tam  4/5 m2 olan dikdörtgen şeklindeki bir  bahçenin uzun kenarı 6 2/5  mdir.Bu bahçe
nin kısa kenarı kaç metredir?

12. Ece’nin teyzesi 21 litre meyve suyunu  7/10  litrelik şişelere doldurmak istiyor. Buna göre kaç şişeye ihtiyaç vardır?

13. Ekrem’in 10 dilimlik bir pastası vardır. Ekrem,
pastanın 1/5 ’ini öğle yemeğinde, kalan pas tanın 1/8 ’ini de yatmadan önce yemiştir. Ekrem, toplam kaç dilim pasta yemiştir?

14.    3/8  kesrini elde etmek için hangi sayı 16’ya bölünmelidir? Bu sorunun cevabına nasıl ulaştığınızı açıklayınız.

15. Aşağıdaki noktalı yerlere “büyüktür” ya da “küçüktür” sözcüklerinden uygun olanı yazınız. Yazdığınız ifadelerin doğruluğunu gösteren birer örnek veriniz.

a. Bir doğal sayı 1’den büyük bir kesirle çarpıldığında sonuç bu sayıdan  b. Bir doğal sayı 1’den küçük bir kesre bölündüğünde sonuç bu sayıdan  c. Bir doğal sayı 1’den küçük bir kesirle çarpıldığında sonuç bu sayıdan

16. Aşağıdaki paragraf bir kek tarifi için gerekli olan malzeme miktarını anlatmaktadır. Noktalı yerleri, aşağıda verilen her sayıyı bir kez kullanarak ve paragrafı doğrulayacak şekilde tamamlayınız.
…………….. bardak un, 1/2 bardak ceviz, …………bardak şeker, 2 yumurta,………………. bardak süt ve 1 paket kabartma tozunun hepsi birlikte karıştırılıp kalıba dökülüyor. Bu kekin yapımında ………… bardak malzeme kullanılıyor.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 137 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

11 Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close