Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 139 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 139 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 1 39Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

10. Aşağıda verilen ifadelerden doğru olanların yanına “D”, yanlış olanların yanına “Y” yazınız. Daha sonra da verilen kesirleri küçükten büyüğe doğru sıralayınız.

11. Aşağıdaki kesirleri sayı doğrusu üzerinde gösteriniz ve sıralayınız.

12. Aşağıda verilen ifadelerde her bir |^| yerine yazılabilecek 3 tane kesir bulunuz.

13. Aşağıdaki tabloyu örnekteki gibi doldurunuz.

14.Bir seçimde 1200 kişi oy kullanmıştır. A partisi oyların 17/50 ’sini, B partisi 47/100  C partisi geriye kalan oyları toplamıştır. Her bir parti
kaçar oy almıştır?

15. Şenay Hanım’ın öğrencileri şapka yapmaktadır. 24 öğrencinin 1/2 şapkaları bant ve yapıştırıcı yardımı ile yapıştırıyor. 1/3 şapkaları boyuyor. Geriye kalanlar da şapkalar için resimler kestiğine göre kaç öğrenci resim kesmektedir

A. 3 B. 4 C. 8 D. 12

16.Yukarıdaki tabloyu gerekli işlemleri yaparak tamamlayınız.

17.Bir ayran şişesinin 1/2   doludur. Arzu ayranın 1/4  ini içiyor.a. Arzu’nun ayranının kaçta kaçını içtiğini tahmin ediniz.
b. Şişenin ne kadarı boş kalmıştır? Hesaplayınız.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 1 39 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close