Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 146 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 146 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 146 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Araç ve Gereç: hesap makinesi
• Aşağıdaki tabloda verilen her bir kesrin payını, paydasına hesap makinesi kullanarak bölelim. Sayıların ondalık gösterimlerini bulalım ve sayıları tablodaki yerlerine yazalım.

5/6,2/9 ve  70/15 kesirlerinin ondalık açılımları ile tablodaki diğer sayıların ondalık açılımları arasındaki fark nedir? Açıklayınız.
Tablodaki sayılardan hangisi bir doğal sayıya eşittir?
Bu sayının ondalık açılımı nasıl yazılmıştır?
Kesirlerin ondalık açılımlarındaki virgülün anlamı nedir? Açıklayınız.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 146 Cevabı6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 146 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close