Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 148 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 148 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 148 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. 18 bilye, 3 çocuk arasında eşit sayıda olacak şekilde paylaştırılacaktır. Her birine kaç tane bilye düşer? Yaptığınız işlemi bölme ve kesir kullanarak ifade ediniz.

2. 5 m uzunluğundaki özel yapım bir pide 10 kişiye sunulacaktır. Her bir kişinin alacağı pide miktarını bulunuz. Elde ettiğiniz sonucun ondalık gösterimini yazınız.

3.Yandaki şekilde 4 adet renkli kâğıdın 3 öğrenciye paylaşımı gösterilmiştir. Yapılan işlemi açıklayınız. İşlem sonucunu yazınız.

4.Bir miktar tel, 6 eş parçaya bölünmüştür. Buna göre

a. Parçaların her biri 2 tam 1/2cm uzunluğunda olduğuna göre bölünen telin uzunluğunu bulunuz.
b. Daha sonra her bir parçanın uzunluğunu veren bölme işlemini yazınız.

5. Bir terzi 11 m kumaşı eş parçalara bölerek aynı model ve bedende 6 etek dikiyor. Terzinin bir etek için kullandığı kumaşın uzunluğunu bulunuz.

6. Aşağıda verilen bölme işlemlerini kesir şeklinde ifade ediniz ve kesirlerin ondalık gösterimlerini yazınız.
a. 5 4 4     b. 7 4 25          c. 4 4 11         ç. 10 4 9

7. Aşağıdaki sayılar arasında verilen noktalı yerlere “=” ya da “»” sembollerinden uygun olanı yazınız.

8. Bölme işlemi ile kesirler arasındaki ilişkiyi kısaca açıklayınız.
Bir kesrin ondalık gösteriminde, virgül ile virgülün sağındaki ve solundaki sayılar ne ifade etmektedir? Bir örnek üzerinde gösteriniz.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 148 Cevabı6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 148 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

8 Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close