Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Ondalık gösterimleri verilen sayıların 10, 100 ve 1000 ile kısa yoldan çarpma işleminde ondalık kesrin virgülü; 10, 100 ve 1000 çarpanlarındaki sıfır sayısı kadar sağa kaydırılır.

1. Aşağıdaki tabloda sayıların çarpımı, virgülleri koyulmadan verilmiştir. Örneğe benzer şekilde çarpımdaki virgülün yerini belirleyerek tabloyu doldurunuz.

2. Aşağıdaki çarpma işlemlerini inceleyiniz. Kutulara “>”, “<” ve “=” sembollerinden hangisinin yazılması gerektiğini tahmin ediniz. Tahmin yönteminizi açıklayınız.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

6 Yorum

  1. peki 163 nerede bu yüzden sevmedim ve bir daha bu siteye girmiyeceyim arkadaşlarıma da söyleyeceyim onlar da girmesin.

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close