Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Aşağıda onluk taban blokları ile modellenmiş olan kesrin ondalık gösterimini yazınız. Sayıyı, basamak tablosunda gösteriniz ve çözümleyiniz.

2. 8 lahmacunu 5 kişi eşit miktarda paylaşacaktır. Her birinin alacağı lahmacun miktarını bulunuz. Sonucu veren işlemi kesir olarak ifade ediniz ve ondalık gösterimini yazınız.

3. Aşağıda verilen sayıları altları çizili basamağına göre yuvarlayınız.
a. 3,491        b. 2,198
c. 0,095        ç. 17,819

4. Aşağıda Ziya Bey’in alışveriş yaptığı bir marketten aldığı ürünler ve birim fiyatları verilmiştir. Ziya Bey aldığı ürünlerin toplam fiyatını, sayıları birler basamağına göre yuvarlayarak tahminde bulunuyor.

Ziya Bey’in tahminini ve alışveriş tutarını işlem yaparak bulunuz ve sonuçları karşılaştırınız.

5. Aşağıdaki tabloda verilen ürünlerin birim fiyatını hesaplayınız.

6. Almanya’da oturan Bayan Cary (Keri) Alanya’ya tatile gitmek istiyor. Bunun için bankaya giderek parasını Türk lirasına çeviriyor. Bankaya 1000 euro (avro) veriyor ve 4638 TL alıyor. Buna göre 100 TL’ye aldığı mayo için yaklaşık kaç euro ödediğini hesaplayınız.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 178 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

12 Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close