Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Resimdeki dikdörtgenin kısa kenarı ile uzun kenarı arasında nasıl bir ilişki vardır? Açıklayınız.
Verilen bilgilerle dikdörtgenin uzun kenarının uzunluğu bulunabilir mi? Tartışınız. n Resimdeki dikdörtgenin kısa kenarı ile uzun kenarı arasındaki ilişkiden yararlanarak uzun kenarının alabileceği değerleri bulabiliriz.
• Dikdörtgenin uzun kenarı, kısa kenarından 8 cm uzundur. Kısa kenar uzunluğu bilinmediği ve “a”harfi ile temsil edildiği için uzun kenarı “a + 8” ifadesiyle verilmiştir. Dikdörtgenin kısa kenarına yani a’ya verilecek değerlere göre dikdörtgenin uzun kenarının uzunluğu bulunabilir.
• Dikdörtgenin kısa kenar uzunluğuna bağlı olarak uzun kenar uzunluğunun alabileceği değerlerle ilgili aşağıdaki gibi bir tablo oluşturabiliriz.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close