Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 210 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 210 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 210 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

3. Okulunuzdaki öğretmen ve öğrencilerin okul kantininden neleri almayı tercih ettiğini öğrenmek istiyorsunuz. Öğretmen ve öğrencilerin tercihlerini karşılaştırabileceğiniz araştırma soruları oluşturunuz.
4. Bir özel televizyon kanalı yöneticileri, hazırlayacakları sağlık programının içeriğini belirlemek için araştırma yapmak istiyor. Araştırma soruları ev hanımlarına ve çalışan kadınlara sorularak cevaplar karşılaştırılacak ve bu iki grubun tercihleri belirlenecektir. İki grubun tercihlerini karşılaştırmayı gerektiren araştırma sorularını yazınız.
5. İki veri grubunu karşılaştırmayı gerektiren aşağıdaki araştırma konuları ile ilgili sorular oluşturunuz. Veri gruplarıyla görüşerek ya da çeşitli kaynaklardan yararlanarak araştırma sorularına uygun veriler elde ediniz.
a. Öğretmen ve öğrencilerin ders kitaplarından verimli bir şekilde yararlanıp yararlanamamaları
b. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin proje ve performans ödevlerinin konusunu neye göre seçtikleri
c. Sınıfınızdaki öğrencilerin kan gruplarına göre karşılaştırılması
6. Suyu bol ve temiz olan bir köyde yaşıyorsunuz. Köyünüzün bağlı bulunduğu ilçe ise susuzluk çekiyor. Belediye bu sorunu çözebilecek öneriler almak için bir anket düzenliyor. Anket, köy halkına ve şehirde yaşayan bir gruba uygulanıyor. Bu problemi çözmek ve iki grubun önerilerini karşılaştırabilmek için gereken araştırma soruları hazırlayınız.
7. Sınıfınızda yaşadığınız bir olayla sınıf arkadaşlarınızı hiç tanımadığınızı fark edip çok üzüldünüz. Arkadaşlarınızı daha yakından tanımaya karar verdiniz. Bunun için sorular hazırlayıp bir anket düzenlemek istiyorsunuz. Kız ve erkek arkadaşlarınızı her açıdan tanıyabilmek için 10 tane soru hazırlayınız. Bu soruları sınıfınızdan seçeceğiniz 10 kız, 10 erkek arkadaşınıza sorarak arkadaşlarınızı tanımanıza yardım edecek veriler elde ediniz.
8. Şehir merkezinde yıllar önce kurulmuş, hâlâ çalışmakta olan bir fabrika bulunuyor. Fabrika çevre kirliliğine neden olduğundan fabrikanın şehir dışına taşınması için bir kampanya başlatılıyor. Bu sorunun çözülebilmesi için valilik bir anket hazırlıyor. Anket, fabrika çalışanlarına ve şehirde yaşayan ailelere uygulanıyor. İki grubun cevaplarını karşılaştırarak problemin çözülmesini sağlayacak şekilde anket soruları oluşturunuz.
9. İnsanların gelişim dönemleri değiştikçe ilgi ve ihtiyaçları da değişir. İnsanların gençlik ve yaşlılık dönemlerini anlayıp tanıyabileceğiniz ve karşılaştırabileceğiniz özellikte sorular hazırlayınız. Çevrenizden seçeceğiniz 10 genç, 10 yaşlı kişiye, hazırladığınız soruları sorarak veri toplayınız. Topladığınız verilerle bir tablo hazırlayınız.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 210 Cevabı6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 210 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

7 Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close