Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 214 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 214 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 214 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Okulumuzun Yayın ve İletişim Kulübü öğrencileri bir dergi çıkaracaktır. Derginin içeriğinde nelerin olacağı konusunda ön araştırma yapmak için bir anket düzenlenecektir. Anketi siz hazırlıyor olsanız dergi ile ilgili neler sorardınız?
Anket için iki veri grubunu karşılaştırmayı gerektiren sorular hazırlayınız.

2. Matematik dersinde başarılı olan ve başarılı olamayan öğrencilerin okul ve günlük yaşamları ile ilgili veriler toplanarak başarısızlık nedenleri araştırılıyor. Bu araştırma için soru- labilecek iki veri grubunu karşılaştırmayı gerektiren en az 5 soru hazırlayınız.

3. Nüfus, ekonomi, eğitim, sağlık vb. konulardaki gerçek verilere internetteki hangi adreslerden ulaşılabilir?

4. “Sınıfınızdaki kız ve erkek öğrencilerin en sevdikleri dersler nelerdir?” araştırma sorusu ile ilgili veri toplayınız.
Elde ettiğiniz verileri ikili sıklık tablosunda gösteriniz.

5. Okulunuzda okul personeli ile aynı sayıda velinin katılacağı “Okulumuzu Ne Kadar Tanıyoruz?” adlı bir yarışma düzenlenecek. Yarışma sorularını hazırlama görevi size verilirse hangi başlıklar altında neler sorarsınız? Soruları yazıp düzenleyiniz.

Bir doğum hastanesinde ilkbahar aylarında doğan bebeklerin sayıları ve cinsiyetleri aşağıdaki sıklık tablosunda verilmiştir.

6 ve 7. soruları tabloya uygun olarak cevaplayınız

6. Tabloya göre aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
A. İlkbaharda toplam 163 bebek doğmuştur.
B. En az sayıda bebeğin doğduğu ay nisandır.
C. Nisan ayında doğan kız bebeklerin sayısı erkek bebeklerin sayısından fazladır.
D. İlkbaharda doğan erkek bebeklerin sayısı kız bebeklerin sayısından fazladır.

7. Tablodaki verilere uygun ikili sütun grafiğini oluşturunuz.

8. Bir ayakkabı firması sahibi, okula yeni başlayacak öğrencilere yönelik ayakkabı üretmek istiyor. Bu yaş grubundaki 15 kız, 15 erkek çocuğun ayakkabı numarası ile ilgili yaptığı araştırmada aşağıdaki verileri elde ediyor.

Yukarıdaki verileri, ikili sıklık tablosuyla gösteriniz.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 214 Cevabı 6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 214 Cevabı 6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 214 Cevapları

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

31 Yorum

 1. 4 ü yapamadım bakayım dedim şansıma yok bide 4 sorunun sadece 2 tanesini yapacaksanız atmayın daha iyi

  1. Valla hepiniz geri zekalı sınıfa arkadaşım söyledi ama inanmamış tık gerçekten hepiniz cevaplara bakıyorsunuz

 2. Çok teşekkür ederim 😍😍😍 abone olacağımm bu kadar güzel bir site buldum 🤗🤗🖒🖒🖒🖒💋💋💋💝💛💞💜💝💞💟💝💜💋👄💔💗💜💓💌💌💌💌💌💌💌💌💌💘💘💘❤🤗🤗🌷

 3. selam bebek mogo ben kelebek gibi gibi sözler no gerek kızı gören diyo bir foto çekinecek hastası olanlar tedavi edilecek

  1. bişey diycem sen buraya anlamadığın sorulara bakmaya mı geldin boş boş konuşmayamı gerçi bu yorum nasıl kabul edilip yayınlandı anlamadım hepiniz BOŞSUNUZ

 4. BU 214 DEĞİL BU 215 214 ÜN 1. SORUSU

  BİR SINIFTA YAPILAN İKİ SINAVDA ALINAN NOTLARA GÖRE ÖĞRENCİ SAYILARI YANDAKİ İKİLİ SÜTUN GRAFİĞİNDE VERİLMİŞTİR NOTLARIN PUAN DURMU AŞAĞIDAKİ GİBİDİR

  O-44=1 45-54=2 55-69=3 70-84= 4 85-100= 5 BİRDE TABLO VARVAR ONA GÖRE

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close