Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 218 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 218 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 218 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Barış, sınıfında en çok sevilen meyveyi belirlemek için bir anket düzenliyor. Anketteki “En çok sevdiğiniz meyve hangisidir?” sorusuna verilen cevaplara göre yandaki gibi bir sıklık tablosu hazırlıyor. Tabloyu yorumlayınız.

2. Yanda verilen grafikte, 6A sınıfında yapılan sınıf başkanlığı seçimi sonuçları verilmiştir. Grafikteki verilere göre;
a. Sınıf başkanlığı seçimini kim kazanmıştır?
b. En çok oy alan aday ile en az oy alan aday arasındaki fark kaç oydur?
c. Oylamaya toplam kaç öğrenci katılmıştır?

3. Aşağıda aynı verilerle oluşturulmuş iki grafik verilmiştir. Grafikleri karşılaştırarak yorumlayınız ve hangi grafiğin yanlış yorumlara yol açabileceğini nedenleri ile açıklayınız.

4. Bir okulun 6. sınıflarındaki öğrencilerin ilgi duydukları spor dallarını gösteren yandaki sütun grafiğinden yararlanarak bir sıklık tablosu oluşturunuz.Sıklık tablosunu yorumlayınız.

5. 6C sınıfında 8 kız, 14 erkek öğrenci vardır. Kız öğrencilerden 3’ü, erkek öğrencilerden 4’ü gözlük
kullanmaktadır. 6C sınıfındaki öğrenci sayılarına uygun olarak ikili sütun grafiği oluşturunuz. 6C sınıfının sınıf mevcudu ile gözlüksüz kız ve erkek öğrenci sayılarını bulunuz.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 218 Cevabı6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 218 Cevabı 6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 218 Cevapları

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close