Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 221 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 221 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 221 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Fatih Ortaokulunda atık kâğıtların geri dönüşümü için kâğıt toplama kampanyası başlatıldı. Kampanyaya ait 5 günlük veriler yandaki tabloda gösterilmiştir.
a. Tablodan yararlanarak günlük ortalama kaç kg atık kâğıt toplandığını bulunuz.
b. Aylık ve yıllık ortalama kaç kg kâğıt toplanabileceğini tahmin ediniz.
c. “Yaklaşık 17 ağaçtan 1 ton (1000 kg) kâğıt üretilmektedir.” Buna göre bu okulda başlatılan kampanya sayesinde 1 yılda kaç ağacın çevreye kazandırılmış olabileceğini hesaplayınız.

2. Selin, bir ay boyunca ailesinden aldığı haftalık harçlığının ne kadarını harcadığını not ederek bir haftada ortalama kaç TL harcadığını bulmak istedi.
Selin 1. hafta 28 TL, 2. hafta 22 TL, 3. hafta 40 TL ve 4. hafta da 30 TL harcamıştı.
a. Haftalık harcamalarla ilgili verilerin açıklığını hesaplayınız ve bulduğunuz değeri yorumlayınız.
b. Verilere göre Selin’in haftalık ortalama harcama miktarını bulunuz.
c. Bulduğunuz ortalamadan yararlanarak Selin’in bir yılda kaç TL harcayacağını tahmin ediniz.

3. Ülkemizde bir günlük hava sıcaklığı değerlerinde açıklığın en fazla olduğu ilimiz hangisidir? Araştırınız ve bu açıklığın ne anlama geldiğini açıklayınız.

4. Ata, matematik dersindeki yazılılardan 87, 93, 78; sözlü sınavlarından 90, 85, 100; projeden ise 98 notlarını almıştır. Buna göre Ata’nın notlarının açıklığını ve aritmetik ortalamasını bulunuz.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 221 Cevabı6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 221 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

14 Yorum

  1. Allah tan ödev değil kendim kitabı bitirmek istedim bazı yerleri baktım erindim yapmaya oda cevabı yokmuss

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close