Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 225 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 225 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 225 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Aşağıdaki tabloda 2010 – 2012 yılları arasındaki 3 yıllık dönemde ülkemize gelen turist sayılarının aylara göre dağılımı verilmiştir.

Tabloya göre;
a. 2010 ve 2012 yıllarına ait tablodaki toplam turist sayılarını binler basamağına göre yuvarlayarak yıllık turist sayılarının aritmetik ortalamalarını yaklaşık olarak hesaplayınız ve karşılaştırınız.
b. 3 yıllık turist sayılarının, aralık ayı aritmetik ortalaması ile ağustos ayı aritmetik ortalamasını bularak karşılaştırınız.
c. 2012 yılı turist sayısı açıklığını bulunuz. Bu açıklığı ortalamaya yaklaştırabilmek için neler yapılabilir? Önerilerinizi yazınız.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 225 Cevabı6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 225 Cevabı 6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 225 Cevapları

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

4 Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close