Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 252 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 252 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 252 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Aşağıda verilen üçgen ve paralelkenarlarda kırmızı renkle verilen doğru parçalarından hangileri yükseklik belirtir? Yükseklik belirtenleri işaretleyiniz, gönye ve cetvel kullanarak yükseklik uzunluklarını bulunuz.

2. Aşağıda verilen şekillerin taban kenarlarına ait yüksekliklerini çiziniz. Her bir yüksekliğin kaç birim uzunlukta olduğunu altlarına yazınız.

3. Defterinizde geniş açılı bir üçgen oluşturunuz. Gönye kullanarak üçgene ait üç yükseklikten üçgenin içinde kalan yüksekliğini çiziniz.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 252 Cevabı6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 252 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

5 Yorum

  1. çok güzel çok işime yaradı kim yaptıysa allah razı olsun**************oooooooooooooooooo********vvvvaaaaayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyiinnnnnnnnaaaaaaaaaaannnnnnnııııııııııılllllllllllllmmmmmmmmmmmaaaaaazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

    1. Beni takop et insta dan enesbebeğ
      Tamammı yoksa evine geliromm seni ölduromm i lan bana bara ver yoksa seni oldurrum ulennnn

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close