Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 256 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 256 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 256 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Aşağıdaki paralelkenarların alanlarını, verilenlerden yararlanarak hesaplayınız.

2. Aşağıdaki her bir paralelkenarda, istenen uzunlukları ve alanı hesaplayınız.

3. Kareli kâğıda kenar uzunluğu 6 birim olan bir kare çiziniz. Kareyi, paralelkenara dönüştürerek alanlarını bulup karşılaştırınız.

4.Bir üniversitenin yelken kulübü, yelken yarışlarında kullanılmak üzere bir flama yapmak istiyor. Paralelkenar şeklindeki mavi parçanın alanı 320 cm2 dir. Şekilde verilen ölçülere göre flamanın bir kısa kenarlarının uzunluğu kaç cm’dir?

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 256 Cevabı6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 256 Cevabı 6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 256 Cevapları

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

27 Yorum

  1. Birşey söylemek istiyorum çok güzel ama bağzı şeyleri yazmıyorsun o yüzden ödevlerimizin bazı soruları kalıyo yoksa bize çok faydası oluyo

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close