Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

5. Bir seramik fabrikası yer ve duvarlar için dikdörtgen ve paralelkenar şeklinde iki çeşit seramik üretiyor. Yandaki resimde verilen ölçülere göre dikdörtgen seramik ile paralelkenar seramiğin alanlarını karşılaştırınız.

6. Bir paralelkenarın yüksekliği 2 katına çıkarılırsa;
a. Alanı nasıl değişir?
b. Eğer paralelkenarın taban uzunluğu da yüksekliği gibi 2 katına çıkarılırsa alanında nasıl bir değişiklik olur? Örneklerle açıklayınız.

7. Aşağıda verilen dörtgenlerin yüksekliklerini çiziniz. Taban ve yükseklik uzunluklarını cetvelle ölçerek şekillerin alanlarını hesaplayınız.

8. Kenar uzunlukları 8 cm ve 10 cm olan bir paralelkenar için aşağıdakilerden hangileri doğru olabilir? Nedenini açıklayınız.
I. Alanı 80 cm dir          . II. Alanı 80 cm2 den küçüktür.          III. Alanı 80 cm2 den büyüktür.

9. Her dikdörtgenin bir paralelkenar olduğunu fakat her paralelkenarın bir dikdörtgen olamayacağını nedenleri ile açıklayınız.

10. Aynı alana sahip bir dikdörtgen ile bir paralelkenar çiziniz. Şekilleri nasıl oluşturduğunuzu açıklayınız.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevabı6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

14 Yorum

  1. 8. sorunun cevabında 1. doğrudur 2 ve 3 yanlıştır çünkü; 10 çarpı 8 eşittir 80 eder ve sadece o doğrudur

    1. 8. surunun cevabı 1. sidir çünkü; 10 çarpı 8 eşittir 80 eder bu yüzden 2 ve 3 yanlıştır

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close