Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 267 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 267 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 267 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Aşağıdaki tabloda verilen yüzeylerin alanlarını ölçmede kullanabileceğimiz uygun birimleri işaretleyiniz.

2. Aşağıda verilen tablolardan yararlanarak istenen dönüşümleri yapınız.

3. Bir biyolog kareli bölmelere ayrılmış mikroskop lamelinde bir bakteri hücresini inceliyor. Sizce bu biyolog lameldeki toplam bakteri hücresini bulabilmek için nasıl bir yol izler? Açıklayınız.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 267 Cevabı6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 267 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

14 Yorum

  1. Çok teşekkür ederim. Kopya çekmeme yardımcı olduğunuz için. 😀😀😁😁😁😁😃😃😋😊☺😏🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷;-) 🌠🎄🎄🏅🏅🏅🏅🏅🏅

    1. Ayn 1.sorudaki arsanın alanı matematikçiye sordum ha,daa,a diye cevap verdi burda ise km2diye yaziyo yanlissssşsss !!!!!!!!!!!!!!!!

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close