Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 272 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 272 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 272 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Feride, dikdörtgen şeklindeki masasına kenarlarından onar santimetre sarkacak şekilde bir örtü almak istiyor. Masanın eni 1,5 m; boyu ise 2 m’dir. Feride kaç m2 lik bir örtü almalıdır?
2. Dikdörtgen şeklindeki bir tarlanın uzun kenarı 580 m, kısa kenarı 410 m’dir.
a. Bu tarlanın alanı kaç hektardır?
b. Buğday ekiminin bir hektarı için 150 TL gerekiyorsa tarlanın tamamına buğday ekmek için kaç lira gerekir?
3. Terzi Şule Hanım genişliği 1,2 m; uzunluğu 6,9 m olan ve bir top kumaştan 40 cm’ye 60 cm’lik dikdörtgen peçeteler dikmek istiyor. Şule Hanım’ın, bu kumaştan en çok sayıda peçete dikebilmesi için kumaşı nasıl kullanması gerekir? Çizerek gösteriniz.
4. 26 cm uzunluğu, 18 cm genişliği olan ve 220 sayfadan oluşan bir kitap için kaç m2 kâğıt gereklidir?
5. Yanda bir evin dörtgen şeklindeki bahçesine ait uzunluklar verilmiştir. Bahçenin alanını bulunuz.

6.Marangoz Yusuf Bey dikdörtgenler prizması şeklinde olan atölyesindeki boş köşeyi değerlendirmek için üçgen şeklinde bir masa tasarlıyor. Masanın yüzeyini oluşturmak için kaç cm2 tahta gerekir?
7. Derya gönyesinin yapımı için ne kadar plastik malzeme kullanıldığını öğrenmek istiyor. Bunun için gönyesinin şeklini defterine çizerek işlem yapacak. Şekilde verilen ölçülere göre gönyenin alanı kaç cm2 dir?
8. Yanda bir parktaki çocuk bahçesinin planı verilmiştir. Bu verileri kullanarak bir problem kurunuz ve çözünüz.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 272 Cevabı6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 272 Cevabı

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
12
10
2
1
23

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!