Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 276 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 276 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 276 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1.Yukarıdaki şekilde verilenlere göre soru işareti ile gösterilen açıları sembolle gösteriniz ve açılarının ölçüsünü bulunuz.

2.Yukarıdaki şekilde, ölçüleri verilmeyen açıların ölçülerini bulunuz.

3.Yukarıdaki şekilde YCV açısının ölçüsü kaç derecedir?

4. 22 cm genişliğinde, 30 cm uzunluğunda olan ve 300 sayfadan oluşan bir defter için kaç m2 kâğıt gereklidir?

5. Aşağıda verilen paralelkenar ve üçgenlerin birer kenarına ait yüksekliklerini çiziniz. İki nokta arası 1 birim olduğuna göre, her bir şeklin alanının kaç birimkare olduğunu hesaplayınız.

6. Ahmet Bey, ölçüleri şekildeki gibi olan evinin çatı katının ön ve arka kısmını verniklemek istiyor.
1 m2 lik alan için 25 TL’lik vernik gerekmektedir. Çatının her iki tarafını vernikleyebilmesi için Ahmet Bey’in kaç TL’lik vernik alması gerekir?

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 276 Cevabı6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 276 Cevabı 6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 276 Cevapları6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 276 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

2 Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close