Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

6. 10 yaşındaki Burak ile annesi ve anneannesi çarşamba günü sinemaya giderler. Bilet fiyatları, 12 yaşından küçük çocuklar için 6 TL, yetişkinler için 12 TL’dir. Çarşamba günleri halk günü olduğu için biletlerde %10 indirim uygulanmaktadır. Buna göre Burak, annesi ve anneannesi biletlere ne kadar öderler?

7. Bir çiftçi ürettiği 60 kg çileği, 3 kg’lık ve 1 kg’lık poşetlere bölüyor. Çiftçi, 3 kg’lık ve 1 kg’lık poşetleri eşit sayıda kullanırsa her bir poşetten kaç tane kullanmış olur?

8. Serkan Bey, Ayla Hanım ve 3 çocuğu hafta sonunda sinema, tiyatro ya da basketbol maçı etkinliklerinden herhangi birine gideceklerdir. Aşağıda sinema, tiyatro ve basketbol maçı bilet fiyatları
verilmiştir.

a. Biletler için toplam 48 TL ödediklerine göre onların hangi etkinliğe gitmeyi tercih ettiklerini belirleyiniz.
b. Yukarıdaki verilerle bir problem kurunuz ve çözünüz.

9. Serap, her gün okuldan döndükten sonra harçlığından kendisine kalan bozuk parayı dolabın üzerindeki kavonozun içine atıyor. Bu hafta ne kadar biriktirdiğini merak ederek kavanozun içindeki bozuk paralarını sayıyor. Kavanozun içerisindeki 72 tane madenî paradan 18 tanesi 50, 5 tanesi 25, 7 tanesi 10, 12 tanesi 5 kr. ve geriye kalanlar da 1 kr.tur. Buna göre kavanozda kaç kuruş olduğunu bulunuz.

10. Bir lokantada 4 kişilik masalar bulunmaktadır. Ayakta kalan kişi ve masa sayısı verildiğinde lokantaya kaç kişinin geldiğini nasıl bulabilirsiniz? Açıklayınız.

11. “Bora, bir bankada müşteri temsilcisidir. Geçen hafta 12 saatini müşteri ziyareti ile geçirdi. Haftada 35 saat olan çalışma süresinin geri kalan kısmını da bankada ve eğitim seminerlerinde geçirdi. Bankada ne kadar zaman geçirmiştir?” Bu problemi çözebilmek için hangi veriye ihtiyaç vardır?

12. Sinan, yeni bir işe girdi ve ilk çalışma gününde patronu Sinan’a 2 maaş seçeneği sundu.
1. seçeneğe göre Sinan işe 1700 TL maaşla başlayacak ve her yıl sonunda 100 TL zam alacaktır.
2. seçeneğe göre ise 1650 TL maaşla başlayacak ve her yıl sonunda 150 TL zam alacaktır. Her iki seçeneğe göre 3. yılın başında Sinan’ın maaşının ne olacağını hesaplayınız. Siz olsaydınız hangi maaş seçeneğini kabul ederdiniz? Neden?

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close