Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Ahmet’in dedesi, çiftlik evlerindeki bahçenin bir bölümüne 30 m uzunluğunda tel çekmek istiyor. Fakat telleri tutturmak için kullanacağı kazıkları kaçar metre arayla dikeceğini bilemiyor. Ahmet, dedesine yardımcı olmak için bir strateji geliştiriyor ve değişik birkaç seçenek sunuyor. Ahmet aralıkların ikişer metre, üçer metre, beşer metre ya da onar metre olabileceğini söylüyor. Dedesi de tellerin gerginlik durumuna göre bu seçeneklerden uygun olanını seçiyor.
*Ahmet, bu aralıkları nasıl belirlemiş olabilir?
*Ahmet’in belirlediği sayılardan başka sayılar da bulunabilir mi?
n Yukarıda verilen problemde evin girişine çekilen 30 m’lik teli gergin tutmak için kullanılacak kazıkların kaçar metre arayla dikilebileceğini, 30 sayısının bölenlerinden (çarpanlarından) yararlanarak bulabiliriz.
• 30 sayısının bölenlerini (çarpanlarını) çarpan ağacından yararlanarak bulalım.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close