Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

4. Aşağıdaki tabloda verilen her bir durumun zıttını yazınız ve durumları tam sayılarla ifade ediniz.

Tablo: İfadeler ve Tam Sayılar

5. Yanda verilen dikey sayı doğrusunu termometre ile ilişkilendiriniz ve yuvarlak içindeki tam sayıları sıcaklık değerleri ile ifade ediniz.

6. Bir sayı doğrusu çizerek -6, +3, -1, -4, 0, 2 sayılarını, sayı doğrusu üzerinde gösteriniz.

7. Her tam sayının ters işaretlisi var mıdır? Örneklerle açıklayınız.

8. -9 ile +4 arasındaki tam sayıları yazınız.

9. 31 Aralık günü saat 12.00’de termometre 3 °C’u gösteriyordu. Hava tahminlerine göre gece sıcaklığın yaklaşık 8 °C düşmesi bekleniyordu. Yılbaşı gecesi için beklenen sıcaklık kaç derecedir?

10. Bir hastane asansöründe giriş katı “0” ile, girişin üstündeki katlar pozitif tam sayılarla, altındaki katlar ise negatif tam sayılarla gösterilmiştir.
Girişin 2 kat altında laboratuvarlar olduğuna göre, laboratuvara inmek isteyen bir kişi asansörde hangi sayıya basacaktır?

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close