Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 88 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 88 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 88 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Burakların evi bir binanın 5. katında, kapalı yüzme havuzu ise zemin katın 1 kat altındadır. A ve B olarak adlandırılan 2 katlı otopark, sırasıyla zemin katın altındaki 2 ve 3. katlardadır.
Otopark katlarından hangisi zemin kata daha yakındır?
Burakların evinin bulunduğu katı ifade eden sayı ile yüzme havuzunun bulunduğu katı ifade eden sayı karşılaştırıldığında sayılardan hangisi daha küçüktür?
Zemin katın altında bulunan otopark katları, tam sayı olarak ifade edildiğinde bu sayılardan hangisi daha büyüktür?
* Verilenleri yandaki gibi modelleyerek dikey bir sayı doğrusu oluşturup soruları cevaplayalım.
• Otopark katlarından A katı, zemin kata B katından daha yakındır.
• Burakların evinin bulunduğu katı ifade eden tam sayı +5, yüzme havuzunun bulunduğu katı ifade eden tam sayı -1’dir. -1, sıfırın altında, +5 ise sıfırın üstündedir. Bu nedenle -1, +5’ten daha küçüktür.
• Zemin katın iki kat altındaki A otopark katını ifade eden sayı -2, zemin katın üç kat altındaki B otopark katını ifade eden sayı -3’tür. -2 sayısı sıfıra daha yakın olduğundan -2, -3’ten daha büyüktür.

Sayı doğrusu üzerinde her zaman soldaki sayı, sağdaki sayıdan küçüktür.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 88 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close