Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aygün KÜÇÜKKELEŞ Şeref AKTAŞ tarafından 363 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erman BİLİNGEN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. —8, +3, +12, —21 sayılarının mutlak değerlerini bulunuz ve sembolle gösteriniz.

2. Aşağıda verilen ifadelerin zıttını ve tam sayı karşılıklarını yazınız. Her bir sayı ile sayının ters işaretlisinin sayı doğrusu üzerindeki başlangıç noktasına olan uzaklığını, sembolle gösteriniz.
a. 15 km doğu           b. 20 TL borçlanmak                c. 30 puan kayıp
ç. 4 adım ileri                   d. 3 kg eksik             e. 9 °C ısınmış

3. Aşağıdaki ifadelere karşılık gelen sayıları iki ayrı sayı doğrusu üzerinde gösteriniz. Mutlak değerleri bu sayıların mutlak değerine eşit olan sayıları belirleyiniz ve aralarındaki ilişkiyi sembol kullanarak yazınız.
a. Sıfırın 4 birim solunda    b. Sıfırın 8 birim sağında

4. Aşağıdaki sayı doğruları üzerinde verilen her bir tam sayının ters işaretlisini yazınız ve sayıların mutlak değerlerini belirleyiniz.

6. Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close