Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bekir PINARBAŞI tarafından 126 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Mustafa ŞAHİN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: İbrahim, ne Yahudi ne de Hristiyan idi fakat o, Allah’ı bir tanıyan dosdoğru bir Müslüman idi; müşriklerden de değildi.”
Âl-i İmrân suresi, 67. ayet.
“İbrahim cidden yumuşak huylu, bağrı yanık, kendisini Allah’a vermiş biri idi.”
Hûd suresi, 75. ayet.
Yukarıdaki ayet-i kerimelerde Hz. İbrahim’le (a.s.) ilgili hangi bilgiler verilmektedir?

  • Cevap“İbrahim” kelimesinin manası “cemaat babası” demektir. Nitekim kendisinden sonra gelen peygamberlein babası Hz. İbrahim (as)’dır. Cemaatının “Allah’ın dostu” anlamına gelen “Halîlullah” ünvanına sahip İbrahim (a.s), “Ulü’l-azm” denilen büyük peygamberlerden biridir. “Ulü’l-azm” makamına/gayesine erişen diğer peygamberler ise Nuh (a.s), Musa (a.s), İsa (a.s) ve Muhammed (a.s.v)’dir. Hz. İbrahim (as)’in “halilullah” lakabını alması Allah’a olan sevgi ve bağlılığındandır. Bir rivayete göre Hz. İbrahim (as) insanlara karşı çok cömert olduğu ve onlardan hiçbir şey istemediği için “halilullah” diye nitelendirilmiştir.
14
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
3
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir