Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bekir PINARBAŞI tarafından 126 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Mustafa ŞAHİN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Peygamber Efendimize (s.a.v.) ilk vahiy nerede, ne zaman ve nasıl gelmiştir?

  • Cevap: Hz. Muhammed’e ilk vahiy, 610 yılında, geceleri düşünmek için gittiği Nur Dağı’nın Hira mağarasında gelmiştir. Ramazan ayının Kadir gecesi’ne denk gelen bu günde, peygamber karşısında Cebrail’i ilk gördüğünde bayılmıştır. Kendine geldikten sonra ise Cebrail, Allah’ın sözlerini Hz. Muhammed’e vahyetmiştir. Kadir gecesi, Kur’anın indirilmeye başlandığı gün olduğu için Müslümanlar tarafından ayrı bir öneme tabiidir.
0
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir