Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bekir PINARBAŞI tarafından 126 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Mustafa ŞAHİN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

“Ancak sağdakiler başka. Onlar cennetler içindedir. Günahkârlara:
‘Sizi şu yakıcı ateşe sokan nedir?’ diye uzaktan uzağa sorarlar.
Onlar şöyle cevap verirler: ‘Biz namaz kılanlardan değildik. Yoksulu doyurmuyorduk.
(Batıla) dalanlarla birlikte dalıyorduk, ceza gününü de yalan sayıyorduk, sonunda bize ölüm geldi çattı.’ Artık şefaatçilerin şefaati onlara fayda vermez.”
Müddessir suresi, 39-48. ayetler.
* Yukarıdaki ayetlere göre insanın cehennemden kurtulmak için nelere dikkat etmesi gerekmektedir? Arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap: Cehenneme gitmekten kurtulmak düşündüğünüzden daha kolaydır. Bazı insanlar cehenneme gitmemek için hayatları boyunca Kuran-ı Kerime itaat etmeleri gerektiğine inanır. Bazı insanlar cehenneme gitmemek için belirli ayinleri ve törenleri yerine getirmeleri gerektiğine inanır. Bazı insanlar cehenneme gidip gitmeyeceğimizi kesin olarak bilmenin mümkün olmadığına inanır. Bu görüşlerin hiçbiri doğru değildir. Kutsal Kitap bir insanın ölümden sonra cehenneme gitmemek için ne yapabileceğini çok açık bir şekilde bildirir.
2022 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!