Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 48 Cevabı

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 48 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bekir PINARBAŞI tarafından 126 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Mustafa ŞAHİN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 48 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

“Hikmet (ilim) müminin yitik malıdır. Nerede bulursa onu alır.”
Yukarıdaki hadiste anlatılmak istenen nedir?

  • Cevap: İslam’da ilim her zaman teşvik edilmiştir. İlim ve hikmet, İslam’da ayrılmaz bire bütün  olarak ele alınmıştır. İlim savaşların, kıtlıkların, yoklukların, yoksullukların önüne geçmiştir. İlim için dağlar aşılmış, ovalar geçilmiş, menzillere varılmıştır. Dünyanın neresinde olursa olsun ilim için emek vermenin gerekliliği her defasında vurgulanmıştır.İlim müminin yitik malıdır. Onu nerede bulursa alsın, sözü bir hadi solarak ilmin gerekliliğinin her şeyin ötesinde olduğunu ortaya koyar. İlim uğrunda bedel ödenmesi ve emek sarf edilmesi gereken bir değerdir. İlim mümin için hayatın kaynağıdır. İlim bu bakımdan yitik bir eşya gibi peşinde koşulması gereken bir değerdir.
2022 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!