Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı 

“Şüphesiz benimle benden önceki peygamberlerin durumu şu temsile benzer: Bir adam bir ev yaptırmış, onu güzel bir şekilde tamamlamış, süslemiştir. Yalnız evin bir köşesinde bir kerpiçlik boş yer kalmıştır. Bu vaziyette insanlar binaya girip gezmeye başlarlar ve o eksik yeri görüp hayret ederek ‘Aa, keşke şu tek kerpiç de yerine konsaydı.’ derler. İşte ben, o boş bırakılan yeri dolduran kerpiç gibiyim; ben peygamberlerin sonuncusuyum.”
(Müslim, Kitabu’l-Fedâil, 7; Ahmed bin Hanbel, Müsned, C 3, s. 361.)

Yorumlayınız?

  • Cevap:  Hz. Muhammed en son peygamberdir. Hz. Muhammed kendinden önce gelen peygamberlerin bu dünyada Allah inşa ettikleri inanç dünyasında en son kerpiçi koyan ve bu inancı en çok tamamlayan peygamberdir.

Peygamberlerin “insani yönü” ve “peygamberlik yönü” denilince aklınıza neler geliyor?

  • Cevap: Peygamberler de bizim gibi uyur yer içer ve çalışırlar. Evlenir aile sahibi olurlar. Onlar da acı çeker onlar da bizler gibi mutlu anlar yaşarlar. Ancak onları diğer insanlardan ayıran en önemli özellikler ise onların yanlış davranışlarda bulunmamaları, önder olmaları, doğruluk ve samimiyet örneği olmaları insanlara çok iyi şekilde örnek olmaları gerekmektedir.
4
like
8
love
6
haha
3
wow
3
sad
17
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir