Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Evren Yayıncılık

6. Sınıf Evren Yayınları Hayatımda Demokrasi

6. Sınıf Evren Yayınları Hayatımda Demokrasi

Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Evren Yayınları 6. Ünite Demokrasinin Serüveni Sayfa 93 Hayatımda Demokrasi 6. Etkinlik Soruları ve Cevapları

HAYATIMDA DEMOKRASİ

Hayatınızda yaşadığınız olaylardan, demokrasinin ilkelerine uygun üç tanesini aşağıya yazınız. Hangi açıdan demokratik bir uygulama olduğunu belirtiniz.

  • 1. Olay: Sınıf başkanlık seçimi yapılırken  herkes oyunu kullandı. En çok oyu alan arkadaşımız başkan seçildi. Bu olayda kendi tercihimi kullanarak başkanlık edecek kişiyi seçtiğim için demokratik hakkımı kullandım.
  • 2. Olay: Okul gezisine çıkarken nereye gideceğimize ortak karar verdik. Herkes özgürce fikrini söyledi ve en sonunda en çok istenilen yer gezi güzergahı olarak kabul edildi. Tercih hakkımı kullandığım içinde demokratik bir ortam yaşanmıştır.
  • 3. Olay: Sınıfta öğretmenimize hediye almaya karar verdik ve oylama yapıldı. Herkesi düşüncesini söyledi hangi hediyeleri alabileceğimiz düşündük. Oy çokluğuyla alınacak hediye kararlaştırıldı. Öğretmenimize güzel bir çiçek yaptırdık.
2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!