Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Evren Yayınları Çılgın Mucit

6. Sınıf Evren Yayınları Atatürk ve Bilim

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Evren Yayıncılık / 6. Sınıf Evren Yayınları Her Şey Kontrol Altında
6. Sınıf Evren Yayıncılık Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Evren Yayınları Her Şey Kontrol Altında

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Evren Yayınları Her Şey Kontrol Altında

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Evren Yayınları 7. Ünite Elektronik Yüzyıl Sayfa 109 Her Şey Kontrol Altında 6. Etkinlik Soruları ve Cevapları

HER ŞEY KONTROL ALTINDA

Yukarıdaki tablo, Türk Patent Enstitüsüne yapılan başvurularla ilgilidir. Yerli ve yabancı patent başvurularının dağılımında farklılıkların olmasını neye bağlıyorsunuz.

  • Cevap: Yabancı patent sayısının fazla olmasının nedeni yabancıların üretim için hem maddi gücü kullanmaları hem de yeni buluşlar için çok daha fazla çalışmalarıdır.

Yapılan icatların, buluşların TPE’de kayıt altına alınmasını nasıl açıklarsınız?

  • Cevap: Patent ile ilgili malın üretiminin sadece o şirket tarafından yapılması için alınır. Yerli ve yabancı şirketler de Türkiye’de yapacakları ekonomik faaliyetlerde malın sadece kendileri tarafında üretilip satılması için patent almışlardır.

6-sinif-evren-yayinlari-her-sey-kontrol-altinda


HAKLAR

Sınıfınıza kitap, dergi veya CD getiriniz. Getirdiğiniz ürünün üzerinde onu yasal kılan unsurları ve sahibine kazandırdığı haklan tespit ediniz. Bu tür düzenlemelerin gerekliliği üzerine düşündüklerinizi aşağıya yazınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir