Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Evren Yayıncılık

6. Sınıf Evren Yayınları Herkesin Katkısı Var

6. Sınıf Evren Yayınları Herkesin Katkısı Var

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Evren Yayınları 1. Ünite Sosyal Bilgiler Öğreniyorum Sayfa 13 Herkesin Katkısı Var 5. Etkinlik Soruları ve Cevapları

HERKESİN KATKISI VAR

6-sinif-evren-yayinlari-herkesin-katkisi-var

Yukarıdaki gazete haberini okuyunuz. Bu haberde farklı kişilerin ve kuramların olduğuna dikkat ediniz. Projeden kimlerin nasıl etkilendiğini tespit ederek yazınız.

  • Cevap: Projeden öncelikle dikim bölgesinde bulunan kişiler olumlu yönde etkilenecektir. Çünkü bu fidanlar büyüdüğünde bölgede orman oluşacak. Diğer yandan da projeye aktif olarak katılan katılımcılar ve gönüllüler de yaptıkları işten dolayı mutlu olacaklardır.

Siz de bu konuda bir proje haberi yazınız.

  • Cevap: Masiad başkanı Turgay Akar,  geçen yıl sosyal sorumluluk projesi kapsamında Aksaz, Belenobası, Tepeköy ve Gebece köylerinde 1500 adet keçi boynuzu fidesi dağıttıklarını kaydetti. Manavgat’ın toprak, iklim ve coğrafi yapısının keçi boynuzu yetiştirilmesine uygun olduğunu belirten Akar, Manavgat’ın değerlerini gün yüzüne çıkartarak en kısa zamanda dünya markası yapmak için var güçleriyle çalışacaklarını ifade etti.
2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!