Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Evren Yayıncılık

6. Sınıf Evren Yayınları Soru Cevap

6. Sınıf Evren Yayınları Soru-Cevap

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Evren Yayınları 1. Ünite Sosyal Bilgiler Öğreniyorum Sayfa 17 Soru-Cevap 9. Etkinlik Soruları ve Cevapları

SORU-CEVAP

Bu etkinlikte ders kitabının 18 ve 19. sayfalarındaki sorular cevaplandırılacaktır.

Sizce bilim insanı Oktay Sinanoğlu konuşmasında başka nelerden bahsetmiş olabilir? Araştırmalarınızda, bilimsel araştırma basamaklarına uymazsanız hangi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz?

  • Cevap: Bir araştırmanın tam belirlenmesi için neler yapılmalı hangi yollar izlenmeli bunlardan bahsetmiş olabilir.

Araştırmalarda bilimsel araştırma basamaklarına uymazsanız hangi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz?

  • Cevap: Bilimsel araştırma basamaklarına uymadan hareket edersek araştırmamız düzenli olmaz, çok karmaşık olur. Bu da içinden çıkamayacağımız ve bize faydası olmayan bir araştırma meydana getirir.

İnternette araştırma nasıl yapılır?

  • Cevap: İlk önce neyi araştıracağımızı çok iyi bilmemiz gerekiyor. Eğer buna hakimsek kolaylıkla aradığımızı bulabiliriz. Bir de internetten bulduğumuz her bilginin doğruluğu net olmayabilir. Bu yüzden de bilginin teyitini yapmamız şarttır.

Bilimsel genelleme sözünden ne anlıyorsunuz?

  • Cevap: Bilimsel genellemelere değişik türden olgu ya da olgusal durumlar gözlenerek ulaşılır. Bilimsel genellemeler olgular ya da olgusal önermeler arasındaki ilişkileri belirleyen ifadelerdir. Örneğin; her biri bir olgu olan suyun için bulunduğu kabın şeklini alması, zeytinyağının içinde bulunduğu kabın şeklini alması, gaz yağının içinde bulunduğu kabın şeklini alması… gibi farklı maddelerin sıvı olduğu düşünülerek sıvılar içinde bulundukları kabın şeklini alır biçiminde ifade edilir. Böylece değişik maddelerle ayrı ayrı gözlenen bir özellik daha büyük bir gruba genellenmiş olur.
2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!