Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları

6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 198

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 198 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 198

Duyu organı olma görevi dışında derinin başka ne tür görevleri vardır?

  • Cevap: Duyu organları beş tanedir. Bunlar burun, dil, deri, göz ve kulak olarak bilinmektedir. Burun koku alır, dil, tat alır, deri hisseder, göz görür ve kulak duyar. Böylece çevremizde olan biten her şeyi anlayabiliriz. Somut olarak algılayabilir ve anlamlandırabiliriz. Duyu organı olma görevi dışında derinin başka tür görevleri arasında vücudu dış etkenlerden koruma, vücut sıcaklığını dengeleme, boşaltım faaliyetlerinin gerçekleşmesini sağlama, vücudun beslenmesini sağlama gibi görevleri de bulunmaktadır. Deri vücudumuzun hemen her yerini kaplar ve vücudumuzun dış şeklini oluşturur. Deri iklimsel olarak biyolojik değişikliklere de uğrayabilir.

Bahçede futbol oynarken yüzümüze ve sırtımıza aynı şiddetle çarpan topun etkisini aynı oranda mı hissederiz yoksa birinde hissettiğimiz acı daha fazla mıdır? Açıklayalım.

  • Cevap: Yüzümüzde hissettiğimiz acı daha fazladır. Çünkü yüzümüzdeki sinirler daha hassastır.

Bu soruların cevabını araştıralım. Araştırma sonuçlarını arkadaşlarımızla paylaşalım.

  • Cevap: Yüzümüzde hissettiğimiz acı daha fazladır. Çünkü yüzümüzdeki sinirler daha hassastır.

6. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 198 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!