Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları

6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 215

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 215 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 215

Parkta düşerek yaralanan bir arkadaşımıza nasıl ilk yardım müdahalesi yapacağımızı belirleyelim. Uygulayacağımız ilk yardım müdahalesini aşağıdaki boşluğa yazalım.

  • Cevap: İlk yardım, herhangi bir kaza ya da yaralanma sonucunda yapılan ilk ciddi müdahale olarak bilinmektedir. İlk yardım yapmak, temel sağlık bilgileri gerektirmektedir. Bu nedenle ilk yardım bilmeyen kişilerin daha vahim durumlar yaşanmaması adına ilk yardımda bulunmaması gerekir. Parkta düşerek yaralanan bir arkadaşımıza ilk yardım yapmak için öncelikle yarasının durumuna ve nerede olduğuna bakarız. Bir şok durumuna karşı kanamayı durdurur ve şok pozisyonu almasını sağlarız. Ampute durumu yok ve kana tazyikli ise turnike uygularız. Bu şekilde yapılan ilk yardım hayat kurtarır. Küçük yaralanmalarda oksijenli su ile temizleme ve yara bandı ya da gazlı bezle sarma durumları da uygulanabilir.

6. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 215 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close