Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları

6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 225

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 225 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 225

HAYDİ YAPALIM
1. İletken teller, pil ve ampul ile basit bir elektrik devresi tasarlayıp kuralım. Ampulün ışık verip vermediğini kontrol edelim.
2. Devredeki iletken teli ayırıp iletken telin uçlarını çıkaralım.
Bu uçlar devremizin test uçları (K-L) olacaktır.
3. Elimizdeki malzemelerle sırayla devreyi tamamlayacak şekilde test uçlarından birleştirdiğimizde ampulün ışık verip vermeyeceğini tahmin edelim. Tahminlerimizi aşağıdaki tabloya yazalım.
4. Tahminlerimizi test etmek için test uçlarını malzeme listesindeki katı maddelere sırasıyla temas ettirelim, sonuçları tabloya yazalım. Bu katıların iletken mi yalıtkan mı olduklarını ilgili bölüme yazalım.
5. Aynı işlemi bardak içinde bulunan sıvılara test uçlarını daldırarak yapalım, sonuçları tabloya yazalım. Bu sıvıların iletken mi yalıtkan mı olduklarını ilgili bölüme yazalım.

  • Cevap:

SONUCA VARALIM

– Test uçlarına dokundurduğumuz maddelerden hangileri ampulün ışık vermesini sağladı?

6. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 225 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close