Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları

6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 23 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23

FİKİR ÜRETİP TASARLIYORUZ
Uzayda Yaşam Alanı Kuruyorum
Sorumluluk: Mars veya Ay gibi Dünya dışı bir yerde insanların uzun süre yaşayabilecekleri, sürdürülebilir, kendi kendine yetebilen yaşam alanı tasarlama.
1- İnsanların yaşayabilmeleri için gerekli şartları araştıralım.
2- Yaşam alanı kuracağımız gök cisminin şartlarını araştıralım.
3- Belirlediğimiz gök cisminde insan yaşamı için gerekli koşulları sağlamaya yönelik fikirler üretelim.
Tasarım: Araştırma verileri ve ürettiğiniz fikirler ışığında bir model tasarlayalım. Tasarladığımız modeli yıl sonu bilim şenliğinde sunalım.

  • Cevap: İnsanların yaşayabilmesi için temel olarak beslenmeye,suya ve oksijene ihtiyaçları vardır.

Yaşam alanını Mars’a kuracağımızı düşünürsek.Mars, Güneş Sisteminde Dünya dışında yaşam içermesi en muhtemel gezegen olarak düşünülmektedir. Yapılan araştırmalardaki radar verileri geniş miktarlarda su buzlarının varlığını ortaya koymuştur. Aynı zamanda başka araştırmalarla da önceden Mars’ın yüzeyinde su bulunduğu anlaşılmıştır. “Mars Reconnaissance Orbiter” uydusundan alınan veriler sonucu, Mars’ta sıcak aylarda tuzlu su akıntılarının oluştuğu görülmüştür.

İnsan yaşamı için gerekli olan su marsta bulunmaktadır.Ve güneş ışığından da faydalanabiliriz. Fakat oksijen ve uygun sıcaklıklığı sağlamak için özel bir giysi tasarlayabiliriz.

6. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 23 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close