Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları

6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 54

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 54 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 54

Sınıfta gruplar oluşturarak görev dağılımı yapalım. Kan bağışçısı olmanın şartlarını, kan bağışının hangi kurumlara yapılabileceğini araştıralım. Kan bağışı sırasında hijyenin önemini tartışalım.
Araştırmamızda gibi sitelerden yararlanabiliriz. Araştırma sonucunda elde ettiğimiz bilgilerle bir poster hazırlayalım, posterimizi okuldaki uygun bir yerde sergileyelim.

  • Cevap:

Kan bağışçısı olmanın şartları

18-65 yaş aralığında 50 kg.ın üzerindeki her sağlıklı birey kan bağışçısı adayı olabilir. (19 yaşından gün almak, 65’ini doldurmamak gerekir.)  İlk kez kan bağışında bulunacaklar için üst yaş sınırı: 61 yaşından gün almamış olmalı. Düzenli kan bağışçıları için üst yaş sınırı: 70 yaşından gün almamış düzenli kan bağışçısı yılda en fazla 1 kez olmak üzere kan bağışında bulunabilir.

kan bağışı hangi kurumlara yapılır

6. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 54 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close