Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Selahattin ÇAMYAR tarafından 129 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Soner GİRGİN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: “… Allah, müjdeleyici ve uyarıcı olarak peygamberleri gönderdi. İnsanlar arasında, anlaşmazlığa düştükleri hususlarda hüküm vermeleri için onlarla beraber hak yolu gösteren kitaplar da gönderdi…”
Bakara suresi, 213. ayet.
“Biz bu Kitab’ı sana, sırf hakkında ihtilafa düştükleri şeyi insanlara açık- layasın ve iman eden bir topluma da hidayet ve rahmet olsun diye indirdik.”
Nahl suresi, 64. ayet.
“Kendilerinden önce gelen Tevrat’ı doğrulayıcı olarak peygamberlerin izleri üzerine, Meryem oğlu İsa’yı arkalarından gönderdik ve ona, içinde doğruya rehberlik ve nur bulunmak, önündeki Tevrat’ı tasdik etmek, sakınanlara bir hidayet ve öğüt olmak üzere İncil’i verdik.”
Mâide suresi, 46. ayet.

Yukarıdaki ayetlerden vahyin gönderiliş amacıyla ilgili ilkeler çıkarınız ve bunları aşağıya listeleyiniz.

  • Cevap:
  • İnsanlara doğru yolu göstermek için
  • Allah’ın varlığını duyurmak için
  • Vahiy bildirmek olarak anlaşılması en kolay biçimdir.
  • Allah tarafından seçilmiş olan kişiler ( Peygamberlere) doğrudan yada Melekleri ( Cebrail ) aracılığı ile bildirmesidir. Bildirilen şey ise insanlar için öğütler, nasihatler, iyilikler, yasaklar ve en önemlisi Allah’ın emirleri olarak algılanmalıdır. Vahiy insanlar için aslında bir nimettir. Çünkü kullarının yaşamlarında ki sınırları belirlemesi, faydalı ve zararlı olan noktaları bildirmesi açısından geçekten büyük bir nimettir.
33
like
117
love
8
haha
14
wow
14
sad
58
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir