Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Selahattin ÇAMYAR tarafından 129 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Soner GİRGİN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soruİlahi kitap, kutsal kitap ifadeleri size neler çağrıştırıyor?

  • Cevap:  İnsanlar hayatları boyunca yaratılış gereği olarak bir takım inanç olgu ve dürtüleri ile yaşarlar. Dünyada birçok dini inanç olarak algılanan düzen bulunmakla birlikte tek din olarak İslam’da bulunmaktadır. İslam dini ilahi kitapların olduğunu ve bu kitapların kutsal kitap olarak peygamberler aracılığıyla insanlara ulaştırıldığını söylemektedir.

    İlahi kitap ya da kutsal kitap kavramları insanlarda bir takım kavramlar ve olgular da çağrıştırmaktadır. Bunlar; Allah’ın emirleri, yasakları, hak, hukuk, adalet, merhamet, rahmet, cennet, cehennem, ceza, mükafat, dünya görüşü, dünya düzeni, insanlık gibi evrensel değerler ve dine özgü yargılar, iabdetler ve hayata dair şeylerdir.

3
like
23
love
5
haha
7
wow
2
sad
10
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir