Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Selahattin ÇAMYAR tarafından 129 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Soner GİRGİN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR 

SoruDaha önce Hz. Âdem (a.s.) hakkında herhangi bir yazı veya hikâye okudunuz mu? Onun hakkında neler biliyorsunuz?

  • Cevap: İlk insan ve ilk peygamberdir.  O, topraktan yaratılmıştır ve Allah ona kendi ruhundan üfleyerek can vermiştir. Kuran’da Hz. Adem (a.s)’in yaradılışı ile ilgili bir çok ayet bulunmaktadır. Hz. Adem (a.s), yaratıldığında Allah, meleklere Hz. Adem (a.s)’e secde etmelerini emretmiştir. Ancak içlerinden şeytan “Beni ateşten onu topraktan yarattın, secde etmem” diyerek itiraz etmiştir. Bunun üzerine şeytan, cennetten ve Allah’ın rahmetinden kovulmuştur. Şeytan cennette yaşarken yasak meyveleri yemeleri için Adem ile Havva’yı kandırmıştır ve onların da cennetten kovulmalarına sebebiyet vermiştir. Yeryüzüne indiklerinde ise Adem ile Havva pişman olarak tövbe etmişlerdir. Tövbesi kabul edilen Hz. Adem (a.s) bu olaydan sonra ilk peygamber olarak insanlara gönderilmiştir. Bu olaydan sonra insanlık çoğalmaya başlamıştır.
0
like
8
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir