Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Selahattin ÇAMYAR tarafından 129 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Soner GİRGİN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

SoruKunut dualarında Yüce Allah’tan (c.c.) ne gibi dileklerde bulunmaktayız? Belirleyip aşağıya yazınız.

Cevap:  Allahım! Şüphesiz ki biz senden yardım, mağfiret ve hidâyet isteriz. Seni tasdik eder, Sana tövbe eder, Sana itimat ederiz. Seni bütün hayırla öğer, Seni zikreder, Sana Şükrederiz. Seni inkâr etmeyiz. Sana isyan edeni terkeder, ondan ayrılır ve onunla ilgimizi keseriz..

Allahım! Biz ancak Sana ibadet eder ve Senin manevi yakınlığına kavuşmak için çalışır, koşarız. Rahmetini umar, azabından korkarız. Şüphe yok ki Senin azabın kâfirlere ulaşır.”

38
like
18
love
4
haha
2
wow
5
sad
4
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir