Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Selahattin ÇAMYAR tarafından 129 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Soner GİRGİN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 62e Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

SoruZararlı alışkanlıklar denilince aklınıza neler gelmektedir?

 • Cevap:Kötü alışkanlıklar, insanlara zarar veren alışkanlıklardır. Bu alışkanlıklar insanlara maddi ve manevi zarar vermektedir. Sağlık, sosyal çevre ve aile hayatı bakımından insanlar zarar görmektedir. Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı maddeler insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Kumar ve alkol gibi alışkanlıklar da insanın sosyal çevresini etkiler ve ailelerin dağılmasına neden olur.Kötü alışkanlıklar şu şekildedir:

  *Sigara

  *Püro

  *Nargile

  *Eroin

  *Kokain

  *Esrar

  *Alkol

  *Kumar

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir