Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Selahattin ÇAMYAR tarafından 129 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Soner GİRGİN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: “Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır.”
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Madde 58.
Siz devlet yönetiminde yetkili biri olsaydınız gençliği zararlı alışkanlıklardan ve kötü davranışlardan korumak için ne gibi tedbirler alır, neler yapardınız? Düşünce ve önerilerinizi defterinize yazınız.

  • Cevap:  Aslında her birimiz, birer Yeşilay gönüllüsü olmalıyız. Öncelikle kendi evlâtlarımızı ve aynı zamanda yakından uzağa ilkesince de, insanlarımıza, özellikle de gençlere ulaşarak her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayıp, ahlâklı, dürüst fertler olarak yetiştirmeliyiz.

Soru: Yahya Peygamber (a.s.) hakkında ne gibi bilgilere sahipsiniz?

  • Cevap: Hz. Yahya (a.s.), Kur’an-ı Kerim’de adı geçen peygamberlerden biridir. İsrailoğullarına gönderilmiştir. Kudüs’te doğmuş ve yaşamıştır. Zekeriya Peygamber’in (a.s.) oğludur. Hz. İsa’nın (a.s.) annesi Hz. Meryem, Hz. Yahya’nın (a.s.) annesinin kız kardeşidir. Dolayısıyla Hz. İsa (a.s.) ile Hz. Yahya (a.s.) teyze çocuklarıdır ve yaklaşık olarak aynı yıllarda doğmuşlardır.

    Allah (c.c.), daha çocukluğundan itibaren Hz. Yahya’yı (a.s.) seçkin bir kul kıldı. Ona güzel özellikler verdi. Kur’an-ı Kerim’de anlatıldığına göre Hz. Yahya (a.s.), son derece güzel ahlaklı, iyi bir insandı. Bu konuda Rabb’imiz (c.c.) şöyle buyurur:
    “(Yahya dünyaya gelip büyüyünce onu peygamber yaptık ve kendisine) ‘Ey Yahya kitaba (Tevrat’a) sımsıkı sarıl.’ dedik. Biz ona daha çocuk iken hikmet ve katımızdan kalp yumuşaklığı ve ruh temizliği vermiştik. O, Allah’tan sakınan, anne babasına iyi davranan bir kimse idi. İsyancı bir zorba değildi.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir